Cyrk bez zwierząt- kreatywne warsztaty dla dzieci z rodzicami

Ale Cyrk! nie ma tu wstępu dla zwierząt ;)

Kalejdoskop barw, dźwięków, faktur, mieniących się tkanin i niesamowitych obrazów.

Chciałabym, by właśnie z tym kojarzył się CYRK najmłodszym. Niech nigdy więcej nie będzie w nim cierpienia, batów, ciasnych klatek i tresury. Wykazać dajmy się zwinnym akrobatom, silnym atletom i prześmiesznym klaunom, a słonie, żyrafy i lwy- niech pozostaną w zielonym lesie ;)

Na warsztatach przeniesiemy się do magicznego świata… cała Ambasada stanie się namiotem cyrkowym, a my cyrkową rodziną ;) zadbamy o wspaniałą scenografie, atrybuty cyrkowców i odpowiednią oprawę muzyczną.

Mali artyści będą malować, kleić, oglądać, animować, eksperymentować, a także hałasować ;)

W poszukiwaniu inspiracji do kreacji, tworzenia „czegoś z niczego”, śmiechu, radości i intuicyjnej twórczości…. tym razem wędrujemy do cyrku, bo jest on w Polsce sztuką wciąż niedocenianą, krytykowaną przez ekologów i odrzucaną przez estetów. Czy zasłużył na to? Sztuki cyrkowe dają niesamowite możliwości synestezji zmysłów, równowagi ciała, poszerzenia granic wyobraźni poprzez łamanie bariery między iluzją a rzeczywistością. Zamiast je odrzucać, zadbajmy o ich nową jakość ;).

Zapraszamy do Ambasady Dzieciaków! :)

dzieci w wieku 5-10 lat z rodzicami
zapisy: joannatworzy@gmail.com
wstęp: 20 zł. (lub dobrowolna donacja, płatne po warsztatach)
czas i miejsce: niedziela 10 kwietnia, godz. 11.00-13.00,
Ambasada Krakowian (ul. Stolarska 6/9)

warsztaty prowadzą:
Joanna Żyłowska- studentka architektury i pedagogiki na krakowskiej ASP, miłośnik natury. można ją spotkać na zielonym rowerze lub z dużym zielonym plecakiem, albo podejrzeć jej prace i działania tu: Joanna tworzy

Mery Jabłońska- leworęczna projektantka środowiska wokół, ze skłonnością do częstego uśmiechania, energią i chęcią poznawania. Kolekcjonerka spotkań, obrazów, smaków, zapachów i dźwięków.

Posted on 29 marca, 2016 in Inne

Share the Story

About the Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top