Otworek, co wtorek – warsztaty fotografii otworkowej

Warsztaty fotografii otworkowej na papierze fotograficznym czyli…
Jak zrobić aparat z puszki po kawie?

Aby zrobić aparat z puszki po kawie należy przede wszystkim kupić kawę w puszce, dostać ją w prezencie albo ukraść, ale tego nie powinno się robić, bo kradziona kawa podobno kopie dwa razy… Gdy już wejdziemy w posiadanie puszki, najlepiej z pokrywką, trzeba ją dokładnie sprawdzić, czy jest szczelna, Tak szczelna, że gdybyśmy byli tyci tyci i dało by się nas włożyć do środka puszki i zamknąć, to zobaczylibyśmy zupełnie nic. A co zrobić, żeby zobaczyć coś? Trzeba w tej puszce zrobić dziurkę, tyci tyci, np. pinezką albo czymś jeszcze mniejszym. Gdy uda nam się to zrobić, nasz aparat fotograficzny jest gotowy. Ten kto nigdy nie słyszał o fotografii otworkowej to pewnie puka się w głowę i myśli, że tu mamy dziurę a nie w puszce. Ale się myli. Szczelna inaczej światło-szczelna puszka, pudełko, czy pojemnik z dziurką, to prosty, w pełni sprawny aparat fotograficzny typu „camera obscura”. A jak takim aparatem zrobić zdjęcie, to dowiecie się przychodząc do Ambasady Krakowian na spotkania z fotografią otworkową – ot co!

Mamy dla Was trzy terminy spotkań podczas których dowiecie się jak zrobić własnoręcznie aparat otworkowy, czym jest fotografia otworkowa, camera obscura, jak zrobić ciemnię fotograficzną i jak wywołać zdjęcie w ciemni. Najważniejsze spotkanie będzie w niedzielę 24 kwietnia, bo to Światowy Dzień Fotografii Otworkowej. Możecie także razem z nami współorganizować to święto!

Spotkania są przeznaczone dla wszystkich Ziemian: małych i dużych, ale ci mali muszą przyjść z dużymi opiekunami. Przynieście ze sobą puszki, pudełka, pojemniki, po kawie, herbacie, metalowe, tekturowe.

I spotkanie: 12.04.2016 / 11:00-14:00
II spotkanie: 19.04.2016 / 11:00-14:00 i 15:00-18:00
III spotkanie (Światowy dzień foto otworkowej): 24.04.2016 / 10:00 – 18:00
Uczestnicy: każdy (dzieci z opiekunami)
Koszt: 1zł za zdjęcie (jest to koszt materiałów: papier+chemia).
Nasz czas oddajemy za przyjemność wspólnej pracy, ale jeśli tylko zechcecie wesprzeć nas czyli Ambasadę Krakowian dodatkową opłatą, to będzie nam niezmiernie miło. Przyjmiemy też dżem, kawę w ziarnach, domowy jabłecznik, zupę pomidorową, rower, sokowirówkę i inne dobrodziejstwa tego świata.

PROWADZĄCY: MARIUSZ LAUDAŃSKI I PRZEMEK WALOCHA

Dołącz na FB: https://www.facebook.com/events/1672920089623854/

Posted on 9 kwietnia, 2016 in Warsztaty

Share the Story

About the Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top